O Olimpiadzie


Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to ciesząca się wysoką renomą przedmiotowa olimpiada organizowana od 1974 r. przez Polskie Towarzystwo Historyczne – Komitet Główny Olimpiady Historycznej przy finansowym wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Kancelarii Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.

Od wielu lat trzystopniowe eliminacje olimpijskie wyłaniają szkolną elitę historyczną, dla której poznawanie przeszłości jest wielką pasją i drogą do sukcesu. Rywalizacja na okręgowym i centralnym etapie jest dla uczestników zmagań okazją do zapoznania się i dyskusji ze znanymi polskimi historykami, członkami Komitetu Głównego Olimpiady Historycznej, z których wielu to laureaci poprzednich edycji Olimpiady. Możliwość spotkania innych pasjonatów, sprawdzenia swojej wiedzy, zyskania cennych nagród i otwartej drogi na wymarzone studia jest magnesem przyciągającym niezmiennie najlepszych miłośników historii ze szkół ponadgimnazjalnych na terenie całego kraju.

Wszelkie niezbędne informacje dotyczące przebiegu Olimpiady Historycznej dostępne są na niniejszej witrynie, można je również uzyskać, kontaktując się z Sekretarzami Komitetów Okręgowych działającymi w każdym województwie.

Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w eliminacjach Olimpiady Historycznej i życzymy jak najlepszych wyników.

Prof. dr hab. Stanisław Roszak

Przewodniczący Komitetu Głównego
Olimpiady Historycznej