Laureaci i finialiści


XLII OLIMPIADA HISTORYCZNA 2015/2016
LISTA LAUREATÓW

lb. lokata Nazwisko i imię Szkoła
1 I Woźniak Jan V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
2 II Kozielewicz Mateusz VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6  w Bydgoszczy
3 III Wasik Izabela II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego w Kielcach
4 III Kidacki Eryk V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
5 III Tyralik Mikołaj I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie
6 III Kujawa Natalia Zespół Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Gimnazjum i Liceum Akademickie w Toruniu
7 III Dworniczak Dominik Liceum Ogólnokształcące nr XIV im Polonii Belgijskiej we Wrocławiu
8 IV Goździalski Piotr Publiczne Liceum Ogólnokształcące Uniwersytetu Łódzkiego
9 IV Piecyk Katarzyna I Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu
10 IV Goliasz Adam I Liceum Ogólnokształcące im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie
11 V Garbuz Grzegorz Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół w Sokółce
12 V Woźny Marcin I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią
13 V Doliński Bartłomiej Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Żarach
14 VI Kos Hubert Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie
15 VI Kupiec Mateusz I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Zespole Szkół Społecznych nr 1 w Tarnobrzegu
16 VII Bielicka Monika IV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Białymstoku
17 VII Łątka Monika I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie
18 VII Madeja Iwona I Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu
19 VII Dwiecki Krzysztof IV Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu
20 VII Węcławek Hubert III Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu
21 VII Ukleja Agata I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Dubois w Koszalinie
22 VII Sadowski Borys VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bydgoszczy
23 VII Szyler Bartosz Liceum Ogólnokształcące nr XIV im Polonii Belgijskiej we Wrocławiu
24 VIII Nehring Michał III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
25 VIII Mazurek Albert Pallotyńskie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Batorego w Lublinie
26 VIII Hamielec Marcin I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu
27 IX Buryło Karolina I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu
28 X Miśkiewicz Radosław III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie
29 X Bartkowski Konrad Zespół Szkół Licealnych w Morągu
30 X Kłosińska Cecylia XV Liceum Ogólnokształcące im. Narcyzy Żmichowskiej w Warszawie
31 X Antczak Konrad I Liceum Ogólnokształcące im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie
32 X Sokołowski Jakub III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu
33 XI Antosiewicz Jakub IV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Sosnowcu
34 XI Dudek Krzysztof I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie
35 XII Kuś Arkadiusz III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie
36 XII Płucienniczak Damian I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu
37 XII Stachowicz Maciej XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Czackiego w Warszawie
38 XIII Wojakowicz Jaromir V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
39 XIII Bylinka Kacper I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu
40 XIII Sztendur Bartłomiej III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Zespole Szkół Nr 3 w Płocku
41 XIII Gajewski Jakub II Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu
42 XIII Korzeniowska Aleksandra Liceum Ogólnokształcące nr XII im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu



XLII OLIMPIADA HISTORYCZNA 2015/2016
LISTA FINALISTÓW – UKŁAD ALFABETYCZNY

Nazwisko i imię Szkoła
Babiński Wiktor XXVIII Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Warszawie
Bednarczyk Paweł III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
Bisaga Anna II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr  2 w Elblągu
Broda Aleksandra I Liceum Ogólnokształcące im. ks. A.J. Czartoryskiego w Puławach
Brodziński Michał Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Jadwigi Królowej w Kielcach
Brusik Mikołaj VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Dargiewicz Adam LXIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława I. Witkiewicza w Warszawie
Dołęgowski Mikołaj XIII Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Szczecinie
Furmanek Maciej I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku
Grzejdziak Michał LXIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława I. Witkiewicza w Warszawie
Gumulak Justyna XXI Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Łodzi
Jakimiuk Jacek II liceum Ogólnokształcące im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku
Jankowska Dominika Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Jagiełły w Zespole Szkół nr 6 w Płocku
Jaworski Krzysztof I Liceum Ogólnokształcące im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Kutnie
Jaworski Paweł III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Ostrołęce
Jeżewski Adam IV Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu
Karczewski Szymon V Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Bydgoszczy
Karpowicz Remigiusz V Publiczne Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Opolu
Kluz Marta Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida w Bydgoszczy
Kochan Aleksander I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Łodzi
Koprowski Aleksander III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Lityńskiego w Zespole Szkół nr 1 w Suwałkach
Król Aleksandra XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie
Kubiak Maciej V Liceum Ogólnokształcące im. Andrzeja Struga w GliwicachGliwice
Kuc Patryk Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu
Kupiec Bartłomiej I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Zespole Szkół Społecznych nr 1 w Tarnobrzegu
Lipińska Katarzyna Liceum Ogólnokształcące nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu
Lunn Hugo V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
Malec Konrad III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu
Marczewska Alicja Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej
Matusiak Jakub XXI Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Łodzi
Miłosz Maciej I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Adama Jerzego Czartoryskiego w Puławach
Moczulski Patryk IV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Białymstoku
Mossakowski Łukasz II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Grudziądzu
Najgebauer Piotr I Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Opolu
Nowacki Jakub II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu
Olszewska Łucja Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie
Paszko Diana III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu
Perchel Małgorzata I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach
Pietkun Paulina I Liceum Ogólnokształcące w Kluczborku
Pohl Michalina II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu
Potocki Maciej II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gorzowie Wielkopolski
Rutkowski Michał VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV w Warszawie
Rząd Maciej I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tczewie
Słowik Adrianna Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Szczecinie
Sobkowicz Hubert IX Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Monte Cassino w Szczecinie
Stępniewski Dawid LXVII Liceum Ogólnokształcące im. Jana Nowaka Jeziorańskiego w Warszawie
Świerbutowski Adrian IV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Białymstoku
Troost Artur XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Czackiego w Warszawie
Wagstyl Adrian I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach
Werra Jacek II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2w Słupsku
Wiecheć Aleksandra V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
Wójcik Karolina II Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach
Wróblewska Marta XLI Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela w Warszawie
Wryszcz Kasper Zespół Szkół Ogólnokształcących Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju
Złakowski Mateusz XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie