Eliminacje okręgowe


TERMIN I MIEJSCE ELIMINACJI USTNYCH II ETAPU W POSZCZEGÓLNYCH OKRĘGACH

  1. W Białymstoku – 17 stycznia 2020 r. (piątek) w godz. 9.00-17.00 na Wydziale Historii i Stosunków Międzynarodowych UwB, Plac Niezależnego Zrzeszenia Studentów 1, pokój 103.
  2. W Gdańsku – 16 stycznia 2020 r. (czwartek) godz.9.00, na Uniwersytecie Gdańskim, na Wydziale Historycznym ul. Wita Stwosza 55.
  3. W Katowicach – 23 stycznia 2020 r. (czwartek) od godz. 9.00 w w budynku Uniwersytetu Śląskiego, ul. Bankowa 11.
  4. W Kielcach – 21 stycznia 2020 r. (wtorek) w godz. 30-15.00, w pomieszczeniach dydaktycznych Instytutu Chemii, s. A-104, A-105, A-106 (I piętro), ul. Świętokrzyska 15.
  5. W Krakowie – 24 stycznia 2020 r. (piątek), w Instytucie Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego ul. Podchorążych 2, sala 337.
  6. W Lublinie – 18 stycznia 2020 r. (sobota) w godz. 9.00-15.00, na Wydziale Humanistycznym UMCS, Plac Marii Curie-Skłodowskiej 4a, w salach 1 i 30.
  7. W Łodzi – 24 stycznia 2020 r. (piątek) godz. 9,00 dla uczniów z woj. łódzkiego,
    25 stycznia 2020 r. (sobota) 9,00 dla uczniów szkół łódzkich, w Instytucie Historii UŁ, ul. Kamińskiego 27a.
  8. W Olsztynie – 18 stycznia 2020 r. (sobota) od godz. 9.00 w Instytucie Historii UWM, ul. Kurta Obitza 1, sale 220 i 221.
  9. W Opolu – 22 stycznia 2020 r. (środa) godz. 9.00 w Instytucie Historii UO, Strzelców Bytomskich 2.
  10. W Poznaniu – 22 stycznia 2020 r. (środa) godz. 9.30, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 7, pok. 3.104, 3.105, 3.106 (II piętro).
  11. W Rzeszowie – 23 stycznia 2020 r. (czwartek) od godz. 10.00 w Instytucie Historii UR, al. T. Rejtana 16c (budynek A1, piętro II).
  12. W Szczecinie – 24 stycznia 2020 r. (piątek) godz. 9.00 w Instytucie Historycznym US, Krakowska 71/79.
  13. W Toruniu – 24 stycznia 2020 r. (piątek) godz. 9.00 w Collegium Humanisticum UMK, ul. Władysława Bojarskiego 1.
  14. I Komitet Okręgowy w Warszawie – 17 stycznia 2020 r. (piątek) w godz. 8.30 a 20.00 w Instytucie Historii PAN, Rynek Starego Miasta 29/31 (II piętro).
  15. II Komitet Okręgowy w Warszawie – 18 stycznia 2020 r. (sobota) od godz. 9.00 w Instytucie Historycznym UW, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28.
  16. We Wrocławiu – 18 stycznia 2020 r. (sobota) od godz. 9.00 w Instytucie Historycznym UWr, ul. Szewska 49, sale 11 i 13.
  17. W Zielonej Górze – 25 stycznia 2020 r. (sobota), w godz. 9.00-14.30 na Uniwersytecie Zielonogórskim, Al. Wojska Polskiego 69, kampus B, sale 108 i 119.

 

TEMATY PRAC PISEMNYCH ELIMINACJI OKRĘGOWYCH XLVI OLIMPIADY HISTORYCZNEJ

Starożytność: Porównaj systemy prawne i etyczne cywilizacji starożytnego Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

Średniowiecze: Porównaj i oceń politykę zagraniczną Władysława Łokietka i Kazimierza Wielkiego.

Nowożytność: Przedstaw wpływ idei oświecenia na przemiany ustrojowe i społeczno-gospodarcze osiemnastowiecznej Europy.

XIX wiek: Wiosna Ludów w Europie – rewolucja czy rewolucje?

XX wiek: Stalinizm w Polsce i jego erozja.

Parlamentaryzm: Miejsce liberum veto w sejmie I Rzeczypospolitej.