Eliminacje centralne XLIV Olimpiady Historycznej

2018-03-25 00:00:00

W dniach 6-9 kwietnia 2018 r. w hotelu Prawdzic Resort&Conference w Gdańsku odbyły się eliminacje centralne XLIV Olimpiady Historycznej. W olimpijskich zmaganiach wzięło udział 113 uczniów wyłonionych spośród blisko 1800 uczestników eliminacji okręgowych. Zwycięzcą zawodów okazał się Kamil Gryczyński z V Liceum Ogólnokształczącego im. A. Witkowskiego w Krakowie. Tytuł laureata uzyskało 39 osób, wszyscy pozostali uczestnicy eliminacji zdobyli tytuł finalisty.

W uroczystym zakończeniu XLIV Olimpiady Historycznej wzięli udział m.in. Wiceminister Edukacji Narodowej Maciej Kopeć oraz Dyrektor Biura Edukacji Narodowej IPN Adam Hlebowicz. Tegoroczni laureaci i finaliści odebrali zestawy nagród ufundowanych przez Marszałka Sejmu RP, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Instytut Pamięci Narodowej oraz Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Nagrodę Wydawnictwa Nowa Era dla szkoły najaktywniejszej w działaniach związanych z promocją idei olimpijskiej rywalizacji otrzymało V Liceum Ogólnokształcące im. A. Witkowskiego w Krakowie.

Laureatom i finalistom XLIV Olimpiady Historycznej gratulujemy osiągniętych wyników! Składamy jednocześnie podziękowania dla wszystkich osób i instytucji zaangażowanych w przygotowanie i realizację eliminacji finałowych.